Szanowni Mieszkańcy,

Chcielibyśmy poinformować, iż na początku września została opracowana koncepcja architektoniczno-budowlana przebudowy stadionu w Krościenku Wyżnym.

Koncepcja zakłada wykonanie przebudowy boiska do piłki nożnej o wymiarach 56 x100 m (z wykonaniem jego drenażu oraz instalacji nawadniania), a także budowę bieżni rekreacyjnej oraz zeskoczni do skoku w dal, budowę masztów oświetleniowych, piłkochwytów, zadaszonej trybuny dla widzów na 300 osób oraz muru oporowego przy trybunie i wiat dla zawodników rezerwowych i trenera. Ponadto, niezbędne będzie wykonanie umocnienia skarpy, studni na zawory oraz pompy instalacji nawadniania i przyłącza wodociągowego.

Przystąpienie do dalszych czynności w przedmiotowej sprawie wymaga wydania decyzji środowiskowej, którą spodziewamy się uzyskać do końca bieżącego roku, jednak przy tak rozległej inwestycji, jest to proces wymagający spełnienia wielu formalności w tym uzyskania opinii właściwych organów. Podejmujemy jednak wszelkie działania, aby ten proces przebiegał jak najsprawniej.