W ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2017-2020 odbyła się kolejna edycja konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka”. W tym roku do zmagań konkursowych Wójt Gminy Krościenko Wyżne zgłosił sołectwo Krościenko Wyżne. Zgłoszone wsie oceniano pod kątem zrealizowanych inwestycji, infrastruktury społecznej, estetyki terenu i krajobrazu, troski o środowisko, działalności społecznej i tożsamości mieszkańców, propagowania działalności kulturowej, sportu i rekreacji.

Ze zgłoszeń, które napłynęły do Urzędu Marszałkowskiego z terenu całego Województwa Podkarpackiego, jury konkursowe wyłoniło dziesięć miejscowości, których przedstawicieli zaproszono na uroczyste wręczenie nagród.

Sołectwo Krościenko Wyżne uplasowało się na wysokim IV miejscu. Podczas dzisiejszej gali Wójt Gminy Mateusz Liput odebrał nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Pana Piotra Pilcha. Niestety ze względu na trwającą pandemię i obowiązujący reżim sanitarny, uroczystość w Urzędzie Marszałkowskim miała kameralny i bardziej okrojony niż w latach poprzednich charakter.

 

 

Słowa uznania z ust władz województwa świadczą o randze i istocie podejmowanych przedsięwzięć oraz dają motywację do realizacji kolejnych ambitnych zadań.

 

 

Najlepsza dziesiątka konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2020":

I miejsce – Ruda Różaniecka (Gmina Narol)
II miejsce – Bircza (Gmina Bircza)
III miejsce – Cierpisz (Gmina Łańcut)
IV miejsce – Krościenko Wyżne
V miejsce – Łopuszka Mała (Gmina Kańczuga)
VI miejsce – Futoma (Gmina Błażowa)
VII miejsce- Sarnów (Gmina Tuszów Narodowy)
VIII miejsce – Nosówka (Gmina Boguchwała)
IX miejsce – Nagoszyn (Gmina Żyraków)
X miejsce – Radruż (Gmina Horyniec Zdrój)