W ostatnich dniach ruszyła kolejna edycja "Szlachetnej paczki". W trudnym czasie wiele osób, szczególnie starszych, potrzebuje pomocy i poczucia wsparcia. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym zdecydowała o podtrzymywaniu tej pięknej tradycji i również w tym roku przystąpiła do akcji.

Pomoc w bieżącym roku kierowana jest do starszego rodzeństwa, które boryka się z problemami zdrowotnymi. Pani Aniela (83 lata) i pan Marian (85 lat) mieszkają razem, kiedyś zajmowali się swoimi rodzicami, nigdy nie założyli własnych rodzin. Nigdy nie korzystali z pomocy społecznej. Pan Marian przeszedł trzy zawały serca, natomiast niedawno zdiagnozowano u niego nowotwór. Z wiekiem gorzej słyszy i nie jest już tak sprawny, do czego doszły różnego rodzaju schorzenia, ale z uśmiechem wspomina czasy, kiedy jeździł ciągnikiem. Jego siostra kiedyś zajmowała się krawiectwem, natomiast obecnie jest po udarze, rok temu złamała nogę i od tego czasu porusza się po domu z balkonikiem. Pani Aniela jest osobą głęboko wierzącą, a problemy z poruszaniem się spowodowały, że nabożeństwa oglądała jedynie za pośrednictwem telewizji. Niestety ponad miesiąc temu telewizor uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu, więc jedynym źródłem informacji i możliwości udziału w nabożeństwach zostało radio.
Rodzeństwo żyje bardzo skromnie i nie ma wygórowanych potrzeb. Zależy im na tym, aby mieć nieduży, ale sprawny telewizor, który posłużyłby za okno na świat. Potrzebny jest również zakup choćby odrobiny drewna na zimę, aby ogrzać dom. Ponadto, można ofiarować im produkty żywności długoterminowej oraz środki czystości. Tych produktów nie może być jednak zbyt wiele, ponieważ rodzeństwo nie posiada w domu miejsca na ich magazynowanie.

Liczy się każda, nawet drobna pomoc. W tym miejscu dziękujemy za podjęcie inicjatywy, jak również zachęcamy wszystkie osoby o wrażliwym sercu do aktywności. Zbiórka w szkole trwa do najbliższego piątku tj. 26 listopada 2021 r.

Koordynatorami akcji są Iwona Janocha oraz Katarzyna Inglot - nauczycielki szkoły podstawowej.