W niedzielę 12 lipca br., odbyła się II tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wszyscy wiemy uczestniczyli w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Chociaż PKW nie podała jeszcze oficjalnego wyniku wyborów, przekazujemy poniżej oficjalne dane na temat wyniku głosowania w naszej Gminie.

 

Mieszkańcy Gminy Krościenko Wyżne podobnie jak w I turze oddawali swoje głosy w 4 obwodach głosowania. Komisje obwodowe mieściły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym (1 i 2), Przedszkolu Samorządowym im. Wandy Chotomskiej (3) oraz sali Domu Ludowego w Pustynach (4). Z możliwości głosowania korespondencyjnego skorzystało 73 mieszkańców gminy.

Wskaźnik frekwencji w naszej gminie wyniósł 68,85% w powiecie krośnieńskim 66,99 % natomiast w województwie podkarpackim 66,49%.

Poniżej przedstawiam, jak kształtowały się głosy mieszkańców Gminy Krościenko Wyżne oddane na poszczególnych kandydatów:

DUDA Andrzej Sebastian - 2 175 głosów – 73,18%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz – 797 głosy – 26,82%

Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom za liczne uczestnictwo w wyborach tak w pierwszej, jak i drugiej turze.

 

Mateusz Liput

Wójt Gminy Krościenko Wyżne