Do końca sierpnia br. na stadionie w Pustynach pojawi się długo wyczekiwany następca starego, pokrytego rdzą wagonu kolejowego, który przez wiele lat pełnił funkcję „szatni” pustyńskich drużyn.

 

 

22 lutego br. w hali sportowej w Krościenku Wyżnym odbył Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Patronat nad imprezą objął Mateusz Liput Wójt Gminy i Krzysztof Podkul Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne.

Turniej dał kolejny dowód na to, jak bardzo nieprzewidywalna jest piłka nożna i m.in. właśnie dlatego wciąż jest najbardziej popularną grą zespołową na świecie, uwielbianą przez niezliczone rzesze kibiców. W szranki stanęło pięć tych samych reprezentacji co w ubiegłym roku. Dziesięć spotkań, system gry „każdy z każdym”, twarda gra w duchu fair play i walka do ostatniej minuty. Nie było straconych piłek, nie było „odpuszczania”. Ta sama hala i w większości ci sami zawodnicy. Minął rok a tabela się odwróciła i tylko jedno się nie zmieniło -  królem strzelców został zawodnik zwycięskiej drużyny. Poza tym „wszystko stanęło na głowie”. Gratulujemy zwycięzcom tej edycji i czekamy na rozstrzygnięcia w kolejnym roku. Czy znowu się wszystko odwróci ?

 

 

Po wręczeniu pucharów i pamiątkowych zdjęciach Patroni turnieju zaprosili  uczestników do domu ludowego w Krościenku Wyżnym, gdzie przy ciepłym posiłku przygotowanym przez organizatorów zawodnicy mogli powspominać bramki, piękne zagrania i niewykorzystane sytuacje turnieju.

 

 

W dniu 13 lutego br. w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbyła się Gala Sportu Powiatu Krośnieńskiego, którą Gmina Krościenko Wyżne miała zaszczyt współorganizować z Powiatem Krośnieńskim oraz gminami powiatu.

Święto sportu, podczas którego nagrody i wyróżnienia otrzymali najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze powiatu krośnieńskiego rozpoczął wykonaniem utworu „Słucham cię w radiu co tydzień” zespół wokalno - instrumentalny SONG prowadzony przez Macieja Filara. Zespół towarzyszył uczestnikom gali przez cały czas jej trwania uświetniając ją licznymi fanfarami dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz wykonując utwory słowno – muzyczne. Młodzi artyści zaprezentowali znany z Mundialu `74 przebój Maryli Rodowicz „Futbol”, a także piosenkę „Ja się boję sama spać” – Kaliny Jędrusik.

Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia Katarzyna Such wykonała utwór legendarnej grupy QUEEN "We Are the Champions", utwór, który wpisał się na stałe do kanonu kompozycji powiązanych z współzawodnictwem sportowym.

Kapituła konkursu sprawiła przybyłym na uroczystość niespodziankę już podczas przyznawania nagród w pierwszej kategorii pn. „Najlepszy Działacz Powiatu Krośnieńskiego”. Uznano, iż wszyscy nominowani w tej kategorii są najlepszymi działaczami w swoich gminach, stąd uhonorowano każdego działacza zgłoszonego przez gminy. Pamiątkowe statuetki otrzymali: Tadeusz Drozd, Jan Englot, Elżbieta Hryniak, Tomasz Jurczak, Wojciech Myśliwiec, Przemysław Paluch, Stanisław Paszek, Tomasz Turek, Hubert Wierdak oraz Janusz Szmyd – znany mieszkańcom Krościenka Wyżnego jako świetny organizator imprez biegowych oraz obozów sportowych.

Po chwili dla fotoreporterów, na scenę zawitali tancerze szkoły tańca „Gracja”: Weronika Czub i Karol Sitarz, którzy zaprezentowali wiązankę tańców standardowych.

Następnie, zaproszeni goście poznali nominowanych w kategorii „Najlepszy Trener Powiatu Krośnieńskiego”. Kapituła konkursu spośród wielu wspaniałych szkoleniowców najlepszym wybrała Ireneusza Kaszę – trenera kyokushin karate. Warto nadmienić, iż prowadzeni przez zwycięzcę kategorii zawodnicy są zdobywcami drugich i trzecich miejsc podczas Mistrzostw Europy, a ponadto mogą pochwalić się tytułami mistrzów Polski.

Kolejny występ artystyczny na deskach sceny należał do zespołu tanecznego „Błysk” prowadzonego z licznymi sukcesami przez Marzenę Szmyd.

Podczas kolejnego punktu programu gali poznano „Najlepszych Piłkarzy Powiatu Krośnieńskiego”. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kamilowi Pelczarowi - grającemu trenerowi i najlepszemu strzelcowi GKS „Wisłok” Krościenko Wyżne w minionym sezonie. Na drugiej pozycji głosami członków kapituły znalazł się Maciej Mierzejewski - obrońca V-ligowej Przełęczy Dukla, występujący również na parkietach II ligi futsalu. Laureatem I miejsca w tej kategorii został Rafał Nikody - wychowanek i zawodnik klubu „Start” Rymanów, niekwestionowany lider i najlepszy strzelec zespołu, w ubiegłym sezonie król strzelców klasy okręgowej.

W ostatniej kategorii plebiscytu poznaliśmy „Najlepszych Sportowców Powiatu Krośnieńskiego”. Trzecie miejsce zajęła Karolina Kozioł - łuczniczka, uczestniczka Mistrzostw Świata, mistrzyni Polski Juniorów Młodszych. Drugą lokatą może się pochwalić Kamila Cichoń - biathlonistka, mistrzyni Polski w biegu ze startu wspólnego i wicemistrzyni Polski w biegu sprinterskim. Laureatką I miejsca i tym samym najlepszym sportowcem powiatu została Izabela Marcisz - biegaczka narciarska reprezentująca Stowarzyszenie Sportowe Prządki - SKI w Korczynie. Reprezentuje Polskę w Pucharze Świata, w ubiegłym sezonie zdobyła Mistrzostwo Polski, które obroniła w roku bieżącym.
W imieniu zwyciężczyni nagrodę odebrała mama – Barbara Marcisz.

Po emocjach związanych z rozstrzygnięciami plebiscytu, po raz kolejny na scenie pojawili się Weronika Czub i Karol Sitarz, którzy tym razem przedstawili krótki program złożony z tańców latynoamerykańskich.

Fakt, iż publiczność poznała najlepszego sportowca, piłkarza, trenera i najlepszych działaczy sportowych powiatu nie oznaczał zakończenia emocji związanych z galą.

Poza konkursem przyznano dwie nagrody specjalne, które otrzymali Andrzej Szczęsny - narciarz alpejski, mistrz Polski Osób Niepełnosprawnych w slalomie i wicemistrz w slalomie gigancie oraz Grzegorz Argasiński - trener piłki ręcznej kobiet, którego wychowanki dostąpiły m.in. zaszczytu reprezentowania naszego kraju.

Tuż przed finałem uroczystości, głos zabrali radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Joanna Bril , Starosta Powiatu Krośnieńskiego – Jan Pelczar, oraz Wójt Gminy Krościenko Wyżne – Mateusz Liput, którzy złożyli gratulacje nominowanym we wszystkich kategoriach oraz przekazali życzenia dalszych sukcesów.
"Bardzo się cieszę, że dzisiaj wszystkie sportowe drogi powiatu krośnieńskiego prowadzą do Krościenka Wyżnego. Jestem zaszczycony, że mogę gościć tu, w tej sali, tak znamienite osobistości naszej powiatowej sportowej rodziny. Wszystkim dostojnym gościom dziękuję za przybycie, nominowanym i laureatom serdecznie gratuluję. Podziękowania kieruję również do wszystkich osób, które przygotowały i uświetniły swoimi występami dzisiejszą galę. Mam nadzieję, że ten wieczór na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników" - dodał nasz wójt.

Część oficjalną Gali Sportu Powiatu Krośnieńskiego w Krościenku Wyżnym zakończył krótki recital Moniki Glazar, która wykonała dla gości arie operowe Giacomo Pucciniego – O mio babbino caro (Aria Lauretty – z opery Gianni Schicchi), Quando m`en vo ( Aria z opery La Boheme) oraz Czardasza z operetki Księżniczka Czardasza - Imre Kálmána.

 

 

Część bankietowa również posiadała swoją oprawę muzyczną, którą zapewniła Kapela Ludowa „Krościeniacy”, lekko i zwiewnie wykonując tradycyjne utwory nawiązujące do miejscowej kultury, jak również prezentując własną aranżację piosenki „Trzej Przyjaciele z Boiska” oryg. Chór Czejanda.

Na koniec wyrazy wdzięczności składamy na ręce wszystkich osób, które przyczyniły się do uświetnienia i sprawnego przeprowadzenia gali w naszej gminie. Dziękujemy Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym – Markowi Aftanasowi, Kierownikowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Rafałowi Przymusińskiemu, Maciejowi Filarowi i młodym muzykom z zespołu SONG , Kapeli Ludowej „Krościeniacy”, Monice Glazar, Katarzynie Such, Marzenie Szmyd, tancerzom i tancerkom, oraz niezastąpionym konferansjerom Jolancie Przybyle i Michałowi Półchłopkowi.

 

 

foto poniżej - K. Staroń-Wilk

Dwadzieścia jeden meczów, siedem drużyn, niezapomniane akcje i dużo goli. Tak wyglądał halowy turniej piłki nożnej Żaków rocznik 2010-2011. W dniu 25 stycznia br. w hali sportowej przy szkole podstawowej w Krościenku Wyżnym, pod patronatem Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne odbył się kolejny turniej dla dzieci. Dwie reprezentacje z Krościenka, jedna z Pustyn i po dwie z Korczyny i Dukli rywalizowały na parkiecie naszej szkoły. W duchu walki fair-play przy mocnym dopingu zebranych rodziców i wsparciu trenerów, dzieci spędziły na sportowo ostatnią sobotę ferii. Głośne okrzyki Kro-ście-nko ! Kro-ście-nko ! przeplatały się z okrzykami pozostałych zespołów. To był dobrze spędzony dzień. Dużo pozytywnych, sportowych emocji, uśmiechu i dobrej zabawy. Każdy uczestnik otrzymał z rąk wójta pamiątkowy medal a każdy zespół okolicznościowy puchar. Były słodycze i wspólne zdjęcia.

Turniej był również kolejnym doświadczeniem zdobytym na ścieżce rozwoju kariery piłkarskiej naszych młodych piłkarzy, miejmy nadzieję przyszłych kadrowiczów pierwszej reprezentacji.