Niezwykle udanie zainaugurowali biegacze Klubu Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne tegoroczny sezon. Już w pierwszym swoim starcie 27 stycznia zasygnalizowali dobre przygotowanie do sezonu, dominując wyraźnie w Zdrojowym Biegu Karnawałowym, który odbył się w Rymanowie Zdroju. Zawody wygrał Staszek Jaźwiecki, drugi był Kamil Mezglewski, a trzeci Dominik Kijowski.  4 marca w okolicznościowym biegu Tropem Wilczym w Żeglcach, na dystansie 6 km w stawce kilkudziesięciu zawodników, bezkonkurencyjny okazał się Kamil Mezglewski.

Prawdziwym sprawdzianem aktualnej formy i poziomu przygotowań całej drużyny do kolejnego sezonu, miał się okazać start w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych, który  zaplanowano 10 marca na trasach w Kolbuszowej. W mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje  kilkunastu klubów z całego Podkarpacia, a rywalizacja odbywała się w 5 kategoriach wiekowych.

Już pierwsza konkurencja w kategorii dziewczynek młodszych rocznik 2007 i 2008 na dystansie 500 m przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia, a ich bohaterką okazała się nasza reprezentantka Emilka Albrycht. Emilka od samego początku utrzymywała się w czołówce biegu, a w drugiej jego części zaatakowała swoje przeciwniczki i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała aż do samej mety. Olbrzymia radość trenera, opiekunów,  kolegów z klubu i o dziwo prawie profesjonalny wywiad zwyciężczyni rozpoczął bardzo dobrą serię startów kolejnych naszych zawodników. Sprawozdawca zawodów chwaląc Emilkę życzył jej sukcesów i zwycięstw jakie odnosiła i dalej odnosi mama Emilki Pani Katarzyna Albrycht.

W kategorii dziewcząt starszych rocznik 2005 i 2006 na dystansie 800 m reprezentowała nas utalentowana Natalia Chowaniec. Natalka wystartowała bardzo mocno i już od początku biegu wyszła na prowadzenie, które straciła dopiero na kilka metrów przed metą. „Gorąca głowa” i brak doświadczenia spowodował, że Natalka mogła się czuć lekko zawiedziona ze zdobycia „tylko” srebrnego medalu i tytułu wicemistrzyni województwa. Druga  nasza zawodniczka, o rok młodsza  Julka Prajzner pomimo walki na trasie zajęła dobre 10 miejsce wśród 20 startujących zawodniczek.

W kategorii chłopców starszych rocznik 2005 i 2006 na dystansie 800 m mieliśmy dwóch przedstawicieli. Z bardzo dobrej strony pokazał się trenujący niespełna 9 miesięcy Łukasz Pelc. W gronie 25 rywali po pięknej walce dobiegł do mety na 6 miejscu. W środku stawki na 18 miejscu linię mety minął o rok młodszy Miłosz Grygolec.

W biegu młodziczek rocznik 2003 i 2004 na dystansie 1,5 km KB GOSiR Krościenko Wyżne reprezentowały Julita Krzyżanowska i Sandra Rymar, które pobiegły na miarę swoich obecnych możliwości i uplasowały się w drugiej dziesiątce odpowiednio na 15 i 18 miejscu.

Niespodziewanie dobrze spisał się wśród młodzików na dystansie 2 km Aleksander Grygolec, który wszedł w sezon z opóźnieniem spowodowanym chorobą i kontuzją. Olek imponuje jednak walecznością i było to widać w dniu mistrzostw na trasie. Po spokojniejszym starcie, w miarę dystansu podkręcał tempo i stopniowo przesuwał się do przodu. Na ostatnich 200 m stoczył porywającą walkę o 2 miejsce z zawodnikiem Komunalnych Sanok nieznacznie mu ulegając. Brązowy medal był jednak miłą niespodzianką dla całej ekipy.

W juniorach młodszych na dystansie 3 km niezawodny jak zwykle Dominik Kijowski walczył na całej trasie nie tylko z przeciwnikami, ale i z kontuzją, której się nabawił przed zawodami. Pomimo dokuczliwego bólu do samego końca ścigał się z rywalami przegrywając  walkę o srebro o 1 sek. Brązowy medal Dominika był czwartym medalem naszej ekipy.

Bieg juniorów rocznik 1999 i 2000 na 3 km miał pokazać jakie miejsce w czołówce regionu zajmuje nasz zawodnik Kamil Mezglewski. Zwyżkująca forma Kamila rozbudzała nadzieję opiekunów na jego dobry występ w konfrontacji z czołówką polskich zawodników w tej kat. wiekowej jaką stanowią obecnie biegacze Woj. Podkarpackiego (3 medalistów ostatnich Mistrzostw Polski w hali). Bieg juniorów odbywał się jednocześnie na tej samej trasie co juniorów młodszych, co jeszcze bardziej zwiększyło widowiskowość konkurencji. Wprawdzie dwójka medalistów ze Stalowej Woli narzuciła od początku olbrzymie tempo i oderwała się od pozostałej grupy ale dystans nie był duży, więc rywalizacja przebiegała na całej trasie. Od startu Kamil biegł tuż za prowadzącą dwójką w grupce mocnych rywali. Z czasem czołówka rozciągnęła się na przestrzeni ok. 50 m, a Kamil przesunął się o kilka miejsc wyżej. Na 200 m przed metą nasz zawodnik próbował zaatakować medalową pozycję, lecz reprezentant Kolbuszowej skutecznym finiszem odparł jego atak. Ostatecznie Kamil bieg ukończył na 4 miejscu, a wyprzedzili go tylko medaliści ostatnich Mistrzostw Polski w Hali.

Podsumowując występy naszych zawodników, trzeba z satysfakcją powiedzieć, że był to najlepszy występ biegaczy KB GOSiR Krościenko Wyżne w historii ich startów w tej imprezie odbywającej się co roku u progu sezonu. Potwierdzeniem tego są zdobyte przez nich 4 medale (1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe) oraz 4 i 6 miejsca. Wyniki te dobrze prognozują przed zbliżającymi się zawodami tj. Mistrzostwami Polski w przełajach w Żaganiu oraz Mistrzostwami Polski w biegach górskich w Ustrzykach Dolnych (14.04.18), które będą eliminacjami do Pucharu Świata i Mistrzostw Europy. Bardzo dobry występ Olka Grygolca na Mistrzostwach Województwa w kat. młodzika zauważony został przez trenerów kadry Woj. Podkarpackiego. Olek znalazł się w wąskim gronie młodzików, którym Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zaproponował udział w konsultacjach szkoleniowych kadry województwa podkarpackiego w Kolbuszowej w dniach 25 - 30 marca br.

Wszystkim naszym zawodnikom i trenerowi serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Wierny kibic - Janusz Szmyd

 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9