W minioną sobotę już po raz dwunasty na hali w Krościenku Wyżnym oldboje walczyli o puchar przewodniczącego rady gminy Krościenko Wyżne. Podczas ceremonii otwarcia Antoni Dębiec podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz wyraził swoje uznanie za wybór formy spędzenia kolejnej soboty na sportowo. Wśród zebranych byli również piłkarze po sześćdziesiątym roku życia, jednak wiek „wcześniej urodzonych” nie był przeszkodą do wzięcia udziału w rywalizacji czego również pogratulował Patron imprezy.

W zawodach wzięło udział pięć zespołów. System gry „każdy z każdym” pozwolił na rozegranie przez drużyny po 4 meczy i zmierzenie się ze wszystkimi przeciwnikami. Naszą gminę reprezentowały dwa zespoły. Oldboje z Krościenka Wyżnego i Pustyn. Miejsca przez nich zajęte  potwierdzają sportową regułę, że bez treningu trudno jest sięgać po najwyższe trofea. Oldboje z Pustyn, którzy we wcześniejszych edycjach nie raz stawali na najwyższym podium tym razem pomimo walki i zaangażowania nie pokonali żadnego z rywali. Brak czasu na trening w ciągu roku zaowocował V miejscem w turnieju. Z kolei oldboje z Krościenka spotykają się na „orliku” cały sezon. Bez względu na pogodę i minusowe temperatury raz w tygodniu zespół uprawia dyscyplinę, którą kocha. W sobotę pomimo braku kilku zawodników widać było ich zgranie i zrozumienie na boisku. Po podliczeniu punktów zespół ostatecznie zajął III miejsce, jednak ich ostatni mecz z rewelacją turnieju Oldbojami z Haczowa, którzy gładko pokonali wszystkie ekipy na długo zostanie nam w pamięci. Skazywani „na pożarcie”  oldboje z Krościenka mocno postawili się faworytom. Szybko wyszli na jednobramkowe prowadzenie, którego bronili prawie do końca. Zwycięstwo i ważne 3 punkty stracili dosłownie w ostatniej sekundzie spotkania. Strzał napastnika Haczowa po rykoszecie obrońcy wpadł do naszej bramki i w tym momencie sędzia zakończył mecz. Tak zakończył się plan pokonania lidera i utrata dwóch ważnych punktów.

Po zakończeniu zmagań na boisku Antoni Dębiec wręczył drużynom pamiątkowe puchary i zaprosił wszystkich do sali w domu ludowym przy urzędzie gminy na tradycyjny bigos przygotowany przez organizatorów. Spotkanie w sali było dobrym dopełnieniem turnieju, gdzie uczestnicy w miłej atmosferze mogli powspominać strzelone bramki, ciekawe interwencje i zmarnowane okazje.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce  –  Haczów

II miejsce  –  Korczyna

III miejsce  –  Krościenko Wyżne

IV miejsce  –  Kombornia

V miejsce  –  Pustyny