Plaga chorób, która sprawiła że prawie połowa dzieci tuż przed feriami nie była w szkole dopadła również kilku czołowych zawodników w tym kapitana zespołu naszych orlików. Dlatego do turnieju o puchar Pana wójta, który odbył się 27 stycznia podchodziliśmy na zasadzie, że najważniejsza jest dobra zabawa i spędzenie soboty na sportowo, natomiast wynik zszedł na dalszy plan. Jednak po raz kolejny okazało się, że pasja do sportu i chęć zwycięstwa jest ważniejsza niż katar, czy osłabiony chorobą organizm. Kaszel kilku zawodników i jak się później okazało gorączka jednego z graczy Wisłoka nie były przeszkodą na tyle istotną, żeby nie przyjść na zawody. Wola walki, pomoc trenera i doping kibiców sprawiły, że nasze drużyny pomimo kłopotów kadrowych dzielnie walczyły na boisku a pierwszy zespół zakończył rywalizację na podium zajmując drugie miejsce.

 Żeby wszyscy uczestnicy mogli spędzić jak najwięcej czasu na parkiecie i nacieszyć się grą turniej został zorganizowany w formule gry „każdy z każdym”. Trzy kluby biorące udział w zawodach: Wisłok Krościenko Wyżne, Kotwica Korczyna oraz Olympic Zręcin reprezentowały po dwie drużyny. Każdy zespół rozegrał po pięć spotkań, dając okazję do długiej gry wszystkim młodym sportowcom. Jak to często bywa na zawodach w tej grupie wiekowej (10 lat i młodsi) pozytywnych emocji nie brakowało zarówno na parkiecie jak i wśród rodziców licznie zebranych na trybunach. Pomeczowych dyskusji w szatni: kto był bliski strzelenia bramki, dlaczego tylko słupek albo poprzeczka, dlaczego remis a nie zwycięstwo, ech ! gdyby nie dobra interwencja bramkarza itd. itd. nie było końca. Sport w najpiękniejszej postaci.

 

 

Podczas ceremonii zamknięcia turnieju Pan wójt podziękował zaproszonym reprezentacją za udział oraz pogratulował talentu i gry fair play na boisku. Wszyscy chłopcy otrzymali pamiątkowy medal a każda drużyna zabrała ze sobą pamiątkowy puchar.  Na zakończenie Pan wójt zaprosił zebranych na kolejny turniej za rok.

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce  –  I dr. KS Kotwica Korczyna

II miejsce  –  I dr. GKS Wisłok Krościenko Wyżne

III miejsce  –  I dr. Olympic Zręcin

IV miejsce  –  II dr. KS Kotwica Korczyna

V miejsce  –  II dr. Olympic Zręcin

VI miejsce  –  II dr. GKS Wisłok Krościenko Wyżne