Od 19 lat możemy oglądać na parkiecie hali sportowej w Krościenku Wyżnym zespoły w kategorii młodzika, które walczą o trofea ufundowane przez Pana Dariusza Sobieraja. Również w tym roku w dniu 13 stycznia byliśmy świadkami wielu ciekawych spotkań i pięknych bramek. Na boisku rywalizowało 7 drużyn. Najpierw w grupach systemem „każdy każdym” gdzie o miejscu decydowała liczba zdobytych punktów i bramek, później każdy mecz musiał wyłonić zwycięzce a w przypadku remisu o dalszym losie decydowały karne.

Niekwestionowanym zwycięzcą XIX edycji została drużyna z Korczyny, która pewnie wygrała wszystkie spotkania i oprócz pucharu za I miejsce zgarnęła również statuetkę dla Króla Strzelców, którym został Mateusz Kmon. Czeto tak bywa, że najbardziej zacięte mecze odbywają się pomiędzy najbliższymi sąsiadami. Tak było i tym razem. Mecz, który decydował o być albo nie być w finale pomiędzy reprezentacją Krościenka Wyżnego i  Pustyn był zdecydowanie najciekawszym spotkaniem dnia. Wisłok szybko wyszedł na prowadzenie jednak równie szybko Orzeł zdołał doprowadzić do remisu. Ilość słupków i poprzeczek z obydwu stron trudno było zliczyć. Do ostatniej minuty utrzymywał się remis i gdy już większość kibiców myślała, że o miejscu w finale zadecydują karne na 45 sekund przed końcem po szybkiej kontrze Krościenko wyszło na prowadzenie. Zebrani długo będą pamiętać końcówkę spotkania. 3 sekundy przed „końcową syreną” piłkarze z Pustyn zdołali umieścić piłkę w bramce Krościenka jednak wcześniej sędzia odgwizdał faul i gol nie został  uznany. Po tym spotkaniu piłkarze z Pustyn rozegrali jeszcze jeden zacięty mecz o III miejsce gdzie dopiero w karnych ulegli 1 bramką ekipie z Haczowa.

Turniej był jednak przede wszystkim okazją do spotkania się i spędzenia tej mroźniej soboty na sportowo. Pizza ufundowana przez Patrona zawodów, w tym dniu smakowała jeszcze bardziej niż zwykle. Nikt nie wyjechał z pustymi rękami. Najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary a pozostałe zespoły nagrody rzeczowe w postaci piłek. Po wręczeniu nagród Pan Dariusz Sobieraj jeszcze raz podziękował wszystkim za udział w zawodach i zaprosił na kolejną jubileuszową 20 edycję w 2019 roku.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. miejsce KS Kotwica Korczyna
  2. miejsce I dr. GKS Wisłok Krościenko Wyżne
  3. miejsce LKS Haczów
  4. miejsce I dr. LKS Orzeł Pustyny
  5. miejsce Iwonka Iwonicz
  6. miejsce II dr. GKS Wisłok Krościenko Wyżne
  7. miejsce II dr. LKS Orzeł Pustyny