Znamy już nazwiska najpopularniejszych i najlepszych sportowców oraz najlepszych trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2018 roku.

Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 21 lutego br. w sali widowiskowej Orlen – Południe.

Plebiscyt mógł zaistnieć dzięki organizatorom, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, dziesięć urzędów gminnych powiatu i tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Organizatorzy desygnowali do organizacji tego przedsięwzięcia swoich przedstawicieli i w ten sposób powstała 16 osobowa Kapituła, pod kierunkiem przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Krężałka.

Swoich faworytów spośród kilkudziesięciu kandydatur wybierali czytelnicy „Nowego Podkarpacia”, wysyłając kupony i smsy.

Najpopularniejsi sportowcy:

 1. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie)
 2. Wojciech Munia (LKS Polonia Kopytowa, piłka nożna)
 3. Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
 4. Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe PrządkiSki Korczyna, biegi narciarskie)
 5. Aleksandra Gaj (Górniczy Klub SportowyCzarni Bytom, judo)


Kapituła plebiscytu kierując się osiągnięciami sportowymi wspólnie ze Starostą dokonała wyboru najlepszego działacza i trenera powiatu. Spośród nominowanych do tego tytułu: Rafał Czapor, Edward Jakieła, Stanisław Janik, Jerzy Kaleta, Janusz Kuzian, Tomasz Lisowski, Tomasz Sieniawski, Józef Skomiał, Marcin Szelc, Wojciech Węgrzyn, tytuł najlepszego działacza otrzymał Edward Jakieła – prezes IKN Górnik Iwonicz – Zdrój, wiceprezes Podkarpackiego Związku Biathlonu, organizator i koordynator szkolenia biathlonistów.

Z kolei najlepszym trenerem roku 2018 została Izabela Centnarska – Czyż – instruktor strzelectwa sportowego w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół w Rymanowie. Pozostali nominowani w tym gronie to: Ryszard Chowaniec, Krzysztof Gajda, Jacek Gałuszka, Patryk Krzywda, Kamil Pelczar, Grzegorz Tomoń, Kamil Walaszczyk.

W tym roku Starosta Krośnieński przyznał jeszcze siedem nagród w trzech kategoriach: najlepsi sportowcy, najlepsi piłkarze i najlepszy sportowiec niepełnosprawny.

Wyniki:

Najlepsi Sportowcy:

 1. Ewelina Marcisz (biegaczka narciarska)
 2. Izabela Marcisz (biegaczka narciarska)
 3. Kamila Cichoń (biathlonistka)

Najlepsi Piłkarze:

 1. Wojciech Munia
 2. Rafał Nikody
 3. Robert Kozubal

Nagrody Specjalne:

 1. Piotr Grabowski i Jerzy Skwirut
 2. Józef Maraj

Wszystkich nominowanych oraz wyróżnionych sportowców uhonorowano nagrodami oraz statuetkami, które wręczali: przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, starosta Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, członkowie Zarządu Powiatu oraz radni powiatu.

Nagrodę dla laureatki 2-go miejsca w kategorii na najlepszego sportowca wręczył Wójt Gminy Krościenko Wyżne – Mateusz Liput.

Na zakończenie spotkania głos zabrali gospodarze imprezy starosta Jan Pelczar, burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Borcz. Zwracając się do sportowców starosta Jan Pelczar powiedział.  - Drodzy Państwo, nie byłoby tej gali, gdyby Was nie było. Dobrze, że plebiscyt połączony jest o wybór najlepszych nie tylko sportowców, ale i trenerów i działaczy. Bowiem wyniki sportowe i osiągnięcia są nierozerwalnie związane z pracą trenerów i działaczy, którzy wielokrotnie angażują się społecznie. Chciałem im dzisiaj serdecznie podziękować za ich pracę, wkład, za wszystkie sukcesy, które sprawiają nam wielką radość i przepełniają dumą, a także promują powiat krośnieński nie tylko w kraju , ale i za granicą. Jeszcze raz gratuluję wszystkim nagrodzonym i nominowanym i proszę o dalsze osiągnięcia.  Starosta słowa podziękowania skierował również do współorganizatorów plebiscytu wójtów , burmistrzów, redakcji tygodnika „Nowe Podkarpacie” oraz  sponsora imprezy.

Do sportowców list z najlepszymi życzeniami oraz gratulacjami przesłał również poseł RP Piotr Babinetz przekazując słowa uznania i szacunku oraz podziękowania pod adresem organizatorów plebiscytu.

Galę sportu uatrakcyjniły występy solistów, zespołów muzycznych, tanecznych oraz sekcji sportowych. Wystąpili m.in.: Zespół Mini Iskierki, Iskierki, Zespół Szasse, para taneczna ze Studia Gracja, duet wokalny oraz sportowcy z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Gwiazdą wieczoru była Dominka Farbaniec, która wystąpiła z krótkim recitalem. Dominika jest absolwentką wokalistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach. Wokalistka wszechstronna, która z łatwością porusza się w wielu stylistykach od jazzu poprzez piosenkę rozrywkową, aż po klasyczny repertuar.

Źródło: powiat.krosno.pl

fot. powiat.krosno.pl

 

Galeria zdjęć, dzięki uprzejmości terazKrosno.pl