W dniu 9. lutego br. w hali sportowej w Krościenku Wyżnym odbył Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Patronat nad imprezą objęli Mateusz Liput Wójt Gminy i Krzysztof Podkul Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne .

Można powiedzieć, że gospodarze zawodów nie pozostawili złudzeń czyj to był dzień w wymiarze sportowym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej dla oldbojów z Krościenka Wyżnego i drugie dla ekipy z Pustyn mówią same za siebie. Gratulacje należą się oczywiście przede wszystkim zwycięzcom zawodów, jednak podczas ceremonii wręczenia pucharów największe owację i uznanie wśród zaproszonych drużyn zdobyli oldboje z Pustyn. Wszystkie drużyny rozegrały po pięć dwunastominutowych spotkań. Godzina gry, gdzie nie ma autów i piłka praktycznie cały czas znajduje się na parkiecie to dużo czasu, zwłaszcza w tym wieku. Każdy zespół posiadał od dwóch do czterech zawodników rezerwowych. Gdy brakowało sił i ciężko było złapać oddech, kolega z ławki robił potrzebną zmianę. Z tego przywileju nie mogli skorzystać piłkarze Pustyn. Na zawody stawiło się ich tylko pięciu i tylko na siebie mogli liczyć. Drobna kontuzja jednego, mogła „pogrzebać” szansę całego zespołu. Po wygraniu trzech pierwszych spotkań ulegli w końcu 1-2 swoim drużynie z Krościenka. Kiedy w ostatnim swoim meczu z zespołem Haczowa przegrywali już jedną bramką, wydawało się naturalnym, że spotkanie zakończy się porażką tej walecznej ekipy. Brak zmiennika w końcu dał o sobie znać, jednak niezłomny charakter, trochę szczęścia i oldboje z Pustyn odwrócili losy spotkania, czym zasłużyli sobie na uznanie wśród pozostałych rywali.

 

 

Podczas ceremonii zamknięcia zawodów po wręczeniu pucharów i pamiątkowych zdjęciach Patroni turnieju zaprosili wszystkich uczestników do Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym, gdzie przy ciepłym posiłku przygotowanym przez organizatorów oldboje mogli powspominać bramki, piękne zagrania i niewykorzystane sytuacje z turnieju.

tekst: Rafał Przymusiński

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce  – Krościenko Wyżne
II miejsce  – Pustyny
III miejsce  – Haczów
IV miejsce  – Kombornia
V miejsce  – Korczyna
VI miejsce  – Iskrzynia