W dniu 2. lutego w hali sportowej w Krościenku Wyżnym rywalizowali nasi najmłodsi piłkarze. Chłopcy z rocznika 2011 i 2012 stoczyli zacięty bój o puchary i nagrody ufundowane przez Mateusza Liputa Wójta Gminy i Krzysztofa Podkula Przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne. Jak zawsze w tej kategorii wiekowej pozytywne emocje były na najwyższym poziomie zarówno na boisku, trybunach jak i na ławce rezerwowych. Głośne okrzyki: my chcemy gola ! my chcemy gola ! na przemian z GKS ! GKS ! wsparte przez rodziców głośnym dźwiękiem wuwuzele były dopełnieniem tego, co się działo na parkiecie. I tylko przy pierwszym meczu wygranym przez jedną z drużyn przewagą trzynastu bramek wydawało się, że może być trochę monotonnie i spokojniej niż zwykle, jednak od drugiego pojedynku wszystko wróciło „do normy”. Po rozegraniu piętnastu spotkań trzy drużyny zdobyły taką samą ilość punktów i o kolejności na podium zadecydowała różnica bramek. Pierwszy zespół turnieju od drugiego oddzielił tylko jeden gol !

 

 

Nasi chłopcy w pierwszych czterech meczach nie pozwolili sobie na żadną porażkę. I gdy w ostatnim swoim spotkaniu wyszli na prowadzenie wydawało się, że już nic nie odbierze nam zwycięstwa i z kompletem punktów zakończymy całą rywalizację. Zabrakło jednak trochę szczęścia. Dwa trafienia rywali nie tylko odebrały nam tytuł, ale jak się później okazało spadliśmy na trzecie miejsce. I jak można nie lubić piłki nożnej?

Puchary, piłki i medale wszystkim uczestnikom wręczyli Patroni turnieju : Mateusz Liput Wójt Gminy i Krzysztof Podkul Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne. Po gratulacjach, przybiciu „piątek” najmłodszym i pamiątkowych zdjęciach Patroni imprezy zaprosili wszystkich na kolejne zawody w przyszłym roku.

Tekst: Rafał Przymusiński