19 stycznia br. w hali sportowej w Krościenku Wyżnym odbył turniej piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2009-2010. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mateusz Liput i Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne Krzysztof Podkul. W zawodach wzięło udział sześć drużyn reprezentujących trzy miejscowości : Korczynę, Brzozów i Krościenko Wyżne. Zespoły rywalizowały między sobą system gry „każdy z każdym”. Piętnaście spotkań ułożyło tabele końcową turnieju. Niekwestionowanym liderem została pierwsza drużyna gospodarzy GKS Wisłok Krościenko Wyżne. Pewnie wygrała swoje wszystkie mecze strzelając „po drodze” dwadzieścia pięć bramek i tracą tylko trzy, zdecydowanie rozstrzygnęła całą rywalizację na swoją korzyść. W jednym tylko momencie, przez krótką chwilę, wydawało się że zespół z Korczyny, który w turnieju zajął II miejsce może strącić nas z fotela lidera. W decydującym spotkaniu z Kotwicą szybko wyszliśmy na (wydawało by się) spokojne prowadzenie 3:0, jednak rywale odrobili częściowo straty i wbili nam dwie bramki. Remis wydawał się bliski i kibicom Wisłoka zaglądnął strach w oczy, że końcówka może być nerwowa. Obydwa zespoły zdawały sobie sprawę że to spotkanie, pomimo że dopiero dziewiąte z kolei w turnieju, najprawdopodobniej rozstrzygnie o najwyższym miejscu na podium. Tak też się stało. Na szczęście po dwóch golach Kotwicy nasi  „podkręcili” tempo i nie pozwolili sobie na kolejne błędy w obronie. Do trzech bramek dołożyli jeszcze dwie i nie pozostawili żadnych złudzeń czyj to był dzień.

 

Podczas ceremonii zamknięcia Pan Wójt podziękował wszystkim za udział w turnieju, pogratulował uczestnikom poziomu gry i zaangażowania na boisku a przede wszystkim walki w duchu fair-play.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, a każdy klub okolicznościowy puchar. Pan Wójt ufundował również dla poszczególnych ekip piłki do gry. Szkoda, że Pan Krzysztof Podkul nie mógł osobiście pogratulować młodym piłkarzom, ale wyjazd na Puchar Świata w Zakopanym miał prawo wygrać z naszym turniejem.

 

Rafał Przymusiński
Kierownik GOSiR Krościenko Wyżne

 

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju.

miejsce

drużyna

punkty

1

GKS Wisłok Krościenko Wyżne I

15

2

Kotwica Korczyna I

9

3

Kotwica Korczyna II

9

4

Orzełki Brzozów I

7

5

GKS Wisłok Krościenko Wyżne II

1

6

Orzełki Brzozów II

0