W dniu dzisiejszym w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym miała miejsce uroczystość wręczenia nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II nagród Wójta Gminy Krościenko Wyżne oraz Dyrektora tutejszej placówki.

Do zgromadzonych na sali gości słowa skierował wójt gminy: „Dzisiejsza uroczystość, która zgromadziła w tej sali najlepszych z najlepszych nauczycielskiej profesji, to idealna okazja do refleksji na temat służby nauczyciela. Bycie nauczycielem to przede wszystkim misja, której bez szczerego powołania i zapału nie da się wykonywać dobrze, tym bardziej, że wymagania stawiane Państwu przez społeczeństwo są coraz wyższe, a obecna sytuacja epidemiczna z pewnością nie ułatwia wykonywania swoich obowiązków.”

 

 

Tuż po wystąpieniu gospodarza uroczystości dokonano ceremonii wręczenia nagród. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz promowanie szkoły w lokalnym środowisku nagrodę Wójta Gminy Krościenko Wyżne otrzymali: Marek Aftanas, Grażyna Prugar-Gołda, Jadwiga Szajna-Solecka oraz Maciej Filar.

 

 

Kolejnym etapem było wręczenie wyróżnień dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, które otrzymali: Monika Czarnowska, Sebastian Frydrych, Katarzyna Inglot, Iwona Janocha, Ewa Zygarowicz-Kubit, Anna Łuksa, Katarzyna Marszałek, Marek Omachel, Jadwiga Paradysz, Renata Słowik, Jolanta Such, Monika Węgrzyn, Renata Zroska-Kalicińska.

 

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc jednocześnie dużo zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

 

 

 

W dniu 7 października 2020 r. odbyły się uroczystości związane z przypadającym w bieżącym roku jubileuszem 25. lat Gminy Krościenko Wyżne.

 

Prezentujemy fotogalerię z Dożynek Gminnych, które odbyły się w sobotę 15 sierpnia 2020 r. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne obchody ograniczyły się do mszy świętej i procesji z wieńcami dożynkowymi. Wcześniej, przed mszą wójt gminy wraz z przewodniczącym rady gminy złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku poświęconym pamięci rodaków walczących o niepodległość w latach 1918 – 1920 r. w przypadające w tym dniu Święto Wojska Polskiego oraz 100. rocznicę bitwy warszawskiej. Następnie przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej zgromadzeni przy Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym udali się na uroczystą liturgię sprawowaną jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Rolę starostów dożynek pełnili Jadwiga i Mieczysław Hebdowie, a piękne wieńce dożynkowe wykonały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Krościenku Wyżnym.

 

 

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku uda się przeprowadzić obchody już w tradycyjnie przyjętej formie z uwzględnieniem objazdu gminy, częstowaniem chlebem dożynkowym oraz częścią artystyczną przy sali Domu Ludowego.

 

 

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, iż w ostatnich dniach zakończył się montaż monitoringu i oświetlenia Budynku Użyteczności Publicznej w Pustynach. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników, jak również zabezpieczenie terenu przynależnego do budynku. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 14 950 zł i został pokryty z utworzonego Funduszu Sołeckiego na rok 2020.