W ubiegłym, tygodniu (9.05) dokonano rozstrzygnięcia postępowania przetargowego w postępowaniu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Miasta Krosna i Gminy Krościenko Wyżne”:

  • w części I – kolektory słoneczne,
  • w części II – instalacje fotowoltaiczne.
     

Informacja dostępna jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. 

KOLEKTORY SŁONECZNE I INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Umowy z Wykonawcami w/w Instalacji zostaną podpisane – w przypadku braku odwołań do przetargu – najwcześniej dnia 22 maja br. Po podpisaniu umów do publicznej wiadomości oraz bezpośrednio do Mieszkańców podane zostaną ostateczne ceny poszczególnych Instalacji wynikające z przetargu. Na początku czerwca br. do Mieszkańców wysyłane będą pisma wraz z umową uczestnictwa w projekcie oraz wystawioną przez Miasto fakturą na drugą transzę zaliczki za wykonanie Instalacji. Mieszkańcy zostaną zobligowani do wpłaty drugiej ostatniej transzy do wysokości pełnego udziału własnego w projekcie w terminie do końca czerwca br.

Mieszkańców - uczestników projektu - zapraszamy na spotkania robocze dotyczące realizacji projektu. W czasie spotkań zostaną zaprezentowani Wykonawcy i omówione zostaną szczegóły związane z montażem Instalacji. Spotkanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1.

•    28 maja, godz. 17.00 – instalacje fotowoltaiczne i instalacje fotowoltaiczne z podgrzewaczem (zasobnikiem)
•    29 maja, godz. 18.00 – kolektory słoneczne.


KOTŁY NA BIOMASĘ


W części projektu obejmującego kotły na biomasę trwa postępowanie przetargowe. Otwarcie ofert ma nastąpić w dniu 23 maja br. Dokumentacja przetargowa jest dostępna na stronie BIP.

Jednocześnie informujemy, że w zakresie wymiany kotłów na paliwo stałe jest to obecnie jedyny projekt realizowany w ramach RPO na terenie Miasta Krosna.


POMPY CIEPŁA


W części projektu dotyczącego gruntowych pomp ciepła postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Informacja  jest dostępna na stronie BIP.
W przygotowaniu jest nowe postępowanie przetargowe, które zostanie ogłoszone w najbliższych dniach.


Przypominamy o otwartej liście rezerwowej. Wszystkich mieszkańców Krosna i Gminy Krościenko Wyżne, którzy dopiero teraz zdecydują się na udział w projekcie informujemy, że na stronie Miasta Krosna w zakładce „Czysta Energia” zamieszczone są deklaracje przystąpienia i inne dokumenty dotyczące projektu.


Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna, tel. 13 47 43 629.