Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym informuje, iż Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2021, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Gmina Krościenko Wyżne, zamierza tak jak w poprzednim roku aplikować środki finansowe na w/w program, zatem osoby chętne do wzięcia udziału w programie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2021, proszone są o kontakt telefoniczny z GOPS Krościenko Wyżne w terminie do 21 grudnia 2021 r.

 Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

  1. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, z późn. zm.) albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Uczestnik programu nie ponosi żadnej odpłatności.

Szczegółowe informacje na:

http://niepelnosprawni.gov.pl/

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel./fax: 13 431-53-00, 13 431-53-00,

tel. komórkowy 793 876 906