Drogi publiczne gminne i powiatowe

Zimowe utrzymanie dróg publicznych powiatowych na terenie Gminy Krościenko Wyżne jest realizowane na mocy zawartego porozumienia z Powiatem krośnieńskim.

Utrzymanie zimowe dróg powiatowych odbywa się w pierwszej kolejności zgodnie z IV standardem ZUD (opis w tabeli na końcu artykułu).

Utrzymywanie publicznych dróg gminnych odbywa się w drugiej kolejności według V standardu ZUD (opis w tabeli na końcu artykułu).

Drogi wewnętrzne, chodniki i ścieżki pieszo – rowerowe, place i parkingi będą odśnieżane w następnej kolejności po drogach publicznych powiatowych i gminnych zgodnie z VI standardem ZUD (opis w tabeli na końcu artykułu).

Drogi prywatne powinny być odśnieżane przez właścicieli.

Osobą odpowiedzialną z ramienia Urzędu Gminy Krościenko Wyżne do kontaktu z Wykonawcą odpowiedzialnym za utrzymanie dróg gminnych i powiatowych jest Pan Mariusz Lorens, tel. 13 43 151 90 w. 16 czynny w poniedziałki w godz. 8.00–16.00, od wtorku  do piątku w godz. 7.00–15.00, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Droga krajowa 19

Za utrzymanie w przejezdności drogi krajowej 19 oraz chodników zlokalizowanych wzdłuż tej drogi odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Szczegółowe informacje na temat warunków drogowych panujących na drogach krajowych można uzyskać poprzez kontakt z całodobową infolinią drogową GDDKiA pod numerem 19 111