Informuję, że XXVII Sesja Rady Gminy Krościenko Wyżne odbędzie się w dniu 30 czerwca 2021 r. (środa) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krościenko Wyżne.

 

W dniu 20 maja 2021 roku zostanie przeprowadzony na terenie województwa podkarpackiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX–21”. 

 

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o możliwości skorzystania przez osoby poniżej 26. roku życia z zerowego rozliczenia PIT.

Kto może skorzystać?

Osoby uzyskujące przychody z tytułu umów o pracę, zlecenie, praktyk absolwenckich czy stażu uczniowskiego, które w momencie uzyskania przychodu nie ukończyły 26. roku życia.

Na czym polega ulga?

BEZ PIT to ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) uzyskujących przychody z umowy o pracę czy zlecenie, a od 2021r. obejmująca również przychody z tytułu odbywania praktyki absolwenckiej oraz stażu uczniowskiego uzyskane przez osoby poniżej 26. roku do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. Przychody powyżej kwoty 85 528 zł będą opodatkowane według skali podatkowej.

Jak działa ulga?

Ulga dla młodych działa na mocy ustawy, dlatego podatnik nie musi składać w tej sprawie żadnego oświadczenia czy wniosku swojemu pracodawcy.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/bez-pit-dla-mlodych/

Przypominamy o możliwość bezpłatnego pobrania i zainstalowania na swoich smartfonach aplikacji BLISKO. Jest to system, dzięki któremu będziecie mogli na bieżąco śledzić nadchodzące ogłoszenia, alerty pogodowe oraz wydarzenia kulturalne.

Aplikację można bezpłatnie pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych: Google Play (system Android), AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone).
Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich.

Jeżeli ktoś z Państwa nie będzie miał możliwości zainstalowania aplikacji BLISKO, wówczas może skorzystać z opcji otrzymywania powiadomień w formie smsów. Powiadomienia te będą przede wszystkim dotyczyły ostrzeżeń i alarmów.

 

Poniżej znajduje się link informujący w jaki sposób można pobrać aplikację Blisko lub zarejestrować się na powiadomienia sms przy pomocy strony internetowej:

 

https://sisms.pl/rejestracja/nadawca/810cf4ba/Gmina-Kro%C5%9Bcienko-Wy%C5%BCne

 

Istnieje również możliwość rejestracji do powiadomień sms za pomocą KODU SMS. Poniżej znajduje się link z instrukcją.

 

https://sisms.pl/rejestracja/kody/810cf4ba/Gmina-Kro%C5%9Bcienko-Wy%C5%BCne

 

 

Natomiast, jeżeli zechcecie Państwo mieć dostęp wyłącznie do aplikacji służącej do pomiarów jakości powietrza zachęcamy do pobrania aplikacji "Beskid INSTRUMENTS".

 

Aplikację Beskid INSTRUMENTS można pobrać przy pomocy :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaiko.monitoringpowietrzabi

https://itunes.apple.com/pl/app/monitoring-powietrza-bi/id1279503939

 

 

 

Aby pobrać grafikę jako pdf, kliknij w obrazek...

 

 

Aby pobrać grafikę jako pdf, kliknij w obrazek...