W dniu 9. lutego br. w hali sportowej w Krościenku Wyżnym odbył Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Patronat nad imprezą objęli Mateusz Liput Wójt Gminy i Krzysztof Podkul Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne .

Można powiedzieć, że gospodarze zawodów nie pozostawili złudzeń czyj to był dzień w wymiarze sportowym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej dla oldbojów z Krościenka Wyżnego i drugie dla ekipy z Pustyn mówią same za siebie. Gratulacje należą się oczywiście przede wszystkim zwycięzcom zawodów, jednak podczas ceremonii wręczenia pucharów największe owację i uznanie wśród zaproszonych drużyn zdobyli oldboje z Pustyn. Wszystkie drużyny rozegrały po pięć dwunastominutowych spotkań. Godzina gry, gdzie nie ma autów i piłka praktycznie cały czas znajduje się na parkiecie to dużo czasu, zwłaszcza w tym wieku. Każdy zespół posiadał od dwóch do czterech zawodników rezerwowych. Gdy brakowało sił i ciężko było złapać oddech, kolega z ławki robił potrzebną zmianę. Z tego przywileju nie mogli skorzystać piłkarze Pustyn. Na zawody stawiło się ich tylko pięciu i tylko na siebie mogli liczyć. Drobna kontuzja jednego, mogła „pogrzebać” szansę całego zespołu. Po wygraniu trzech pierwszych spotkań ulegli w końcu 1-2 swoim drużynie z Krościenka. Kiedy w ostatnim swoim meczu z zespołem Haczowa przegrywali już jedną bramką, wydawało się naturalnym, że spotkanie zakończy się porażką tej walecznej ekipy. Brak zmiennika w końcu dał o sobie znać, jednak niezłomny charakter, trochę szczęścia i oldboje z Pustyn odwrócili losy spotkania, czym zasłużyli sobie na uznanie wśród pozostałych rywali.

 

 

Podczas ceremonii zamknięcia zawodów po wręczeniu pucharów i pamiątkowych zdjęciach Patroni turnieju zaprosili wszystkich uczestników do Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym, gdzie przy ciepłym posiłku przygotowanym przez organizatorów oldboje mogli powspominać bramki, piękne zagrania i niewykorzystane sytuacje z turnieju.

tekst: Rafał Przymusiński

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce  – Krościenko Wyżne
II miejsce  – Pustyny
III miejsce  – Haczów
IV miejsce  – Kombornia
V miejsce  – Korczyna
VI miejsce  – Iskrzynia

 

 

W dniu 2. lutego w hali sportowej w Krościenku Wyżnym rywalizowali nasi najmłodsi piłkarze. Chłopcy z rocznika 2011 i 2012 stoczyli zacięty bój o puchary i nagrody ufundowane przez Mateusza Liputa Wójta Gminy i Krzysztofa Podkula Przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne. Jak zawsze w tej kategorii wiekowej pozytywne emocje były na najwyższym poziomie zarówno na boisku, trybunach jak i na ławce rezerwowych. Głośne okrzyki: my chcemy gola ! my chcemy gola ! na przemian z GKS ! GKS ! wsparte przez rodziców głośnym dźwiękiem wuwuzele były dopełnieniem tego, co się działo na parkiecie. I tylko przy pierwszym meczu wygranym przez jedną z drużyn przewagą trzynastu bramek wydawało się, że może być trochę monotonnie i spokojniej niż zwykle, jednak od drugiego pojedynku wszystko wróciło „do normy”. Po rozegraniu piętnastu spotkań trzy drużyny zdobyły taką samą ilość punktów i o kolejności na podium zadecydowała różnica bramek. Pierwszy zespół turnieju od drugiego oddzielił tylko jeden gol !

 

 

Nasi chłopcy w pierwszych czterech meczach nie pozwolili sobie na żadną porażkę. I gdy w ostatnim swoim spotkaniu wyszli na prowadzenie wydawało się, że już nic nie odbierze nam zwycięstwa i z kompletem punktów zakończymy całą rywalizację. Zabrakło jednak trochę szczęścia. Dwa trafienia rywali nie tylko odebrały nam tytuł, ale jak się później okazało spadliśmy na trzecie miejsce. I jak można nie lubić piłki nożnej?

Puchary, piłki i medale wszystkim uczestnikom wręczyli Patroni turnieju : Mateusz Liput Wójt Gminy i Krzysztof Podkul Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne. Po gratulacjach, przybiciu „piątek” najmłodszym i pamiątkowych zdjęciach Patroni imprezy zaprosili wszystkich na kolejne zawody w przyszłym roku.

Tekst: Rafał Przymusiński

 

W dniu 29 stycznia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyło się posiedzenie Kapituły Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców, Najlepszych Sportowców, Najlepszego Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego, któremu przewodniczył Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

W spotkaniu uczestniczyli wójtowie, burmistrzowie gmin z powiatu oraz przedstawiciele tygodnika „Nowe Podkarpacie”.

Naszą gminę reprezentował Z-ca Wójta - Jan Omachel.

Podczas spotkania członkowie Kapituły w głosowaniu przyznali nagrody trzem najlepszym sportowcom, trzem najlepszym piłkarzom, sportowcowi niepełnosprawnemu oraz najlepszemu trenerowi i działaczowi sportowemu.

Imienną listę nagrodzonych poznamy podczas Gali finałowej, która odbędzie się 21 lutego 2019 r. o godz. 17.00 w Sali Rafinerii Nafty Jedlicze.

Źródło: powiat.krosno.pl
Zdjęcie: powiat.krosno.pl

 

19 stycznia br. w hali sportowej w Krościenku Wyżnym odbył turniej piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2009-2010. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mateusz Liput i Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne Krzysztof Podkul. W zawodach wzięło udział sześć drużyn reprezentujących trzy miejscowości : Korczynę, Brzozów i Krościenko Wyżne. Zespoły rywalizowały między sobą system gry „każdy z każdym”. Piętnaście spotkań ułożyło tabele końcową turnieju. Niekwestionowanym liderem została pierwsza drużyna gospodarzy GKS Wisłok Krościenko Wyżne. Pewnie wygrała swoje wszystkie mecze strzelając „po drodze” dwadzieścia pięć bramek i tracą tylko trzy, zdecydowanie rozstrzygnęła całą rywalizację na swoją korzyść. W jednym tylko momencie, przez krótką chwilę, wydawało się że zespół z Korczyny, który w turnieju zajął II miejsce może strącić nas z fotela lidera. W decydującym spotkaniu z Kotwicą szybko wyszliśmy na (wydawało by się) spokojne prowadzenie 3:0, jednak rywale odrobili częściowo straty i wbili nam dwie bramki. Remis wydawał się bliski i kibicom Wisłoka zaglądnął strach w oczy, że końcówka może być nerwowa. Obydwa zespoły zdawały sobie sprawę że to spotkanie, pomimo że dopiero dziewiąte z kolei w turnieju, najprawdopodobniej rozstrzygnie o najwyższym miejscu na podium. Tak też się stało. Na szczęście po dwóch golach Kotwicy nasi  „podkręcili” tempo i nie pozwolili sobie na kolejne błędy w obronie. Do trzech bramek dołożyli jeszcze dwie i nie pozostawili żadnych złudzeń czyj to był dzień.

 

Podczas ceremonii zamknięcia Pan Wójt podziękował wszystkim za udział w turnieju, pogratulował uczestnikom poziomu gry i zaangażowania na boisku a przede wszystkim walki w duchu fair-play.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, a każdy klub okolicznościowy puchar. Pan Wójt ufundował również dla poszczególnych ekip piłki do gry. Szkoda, że Pan Krzysztof Podkul nie mógł osobiście pogratulować młodym piłkarzom, ale wyjazd na Puchar Świata w Zakopanym miał prawo wygrać z naszym turniejem.

 

Rafał Przymusiński
Kierownik GOSiR Krościenko Wyżne

 

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju.

miejsce

drużyna

punkty

1

GKS Wisłok Krościenko Wyżne I

15

2

Kotwica Korczyna I

9

3

Kotwica Korczyna II

9

4

Orzełki Brzozów I

7

5

GKS Wisłok Krościenko Wyżne II

1

6

Orzełki Brzozów II

0